سبد خرید

تخفیف ویژه برای خریدهای بالای 2 میلیون تومان

جستجو ها

به مشاوره و پشتیبانی نیاز دارید؟

پشتیبانی فقط واتس آپ: 09109661422

علت کار نکردن صفحه لمسی مایکروفر

در ادامه بررسی عیوب مایکروفر به علت کار نکردن صفحه لمسی مایکروفر می رسیم که در دستگاه هایی که صفحه کلید کنترل به صورت تاچ یا لمسی می باشد. گاها دیده می شود صفحه کلید کار نکرده و دکمه های دستگاه عمل نمی کند. دلیل این امر استفاده  از یک تاچ پد ممبران از جنس کربن است که به عنوان دکمه های دستگاه به کار می رود.

در گذشته از شاسی ها یا میکروسوئیچ ها بر روی پنل مایکروفر استفاده می شد. با گسترش مایکروفرها هزینه این کار برای تولید کننده و کارخانه مقرون به صرفه نبود. از این رو شرکت های بزرگ به تولید دستگاه های با عملکرد تاچ روی آوردند. این پنل های لمسی به مرور زمان و با گذشت عمر آنها فاسد شده و دیگر عملکرد خود را نداشتند.

سه راه برای رفع  عیب کار نکردن صفحه لمسی مایکروفر وجود دارد:

۱- تعویض ممبران تاچ و گذاشتن تاچ جدید روی پنل دستگاه در این حالت به دلیل اینکه  تاچ تمامی دستگاه ها موجود نیست و محدودیت قطعه وجود دارد و این روش کاربرد کمی پیدا می کند.

۲- تعمیر تاچ دستگاه به کمک مواد مخصوص در برخی موارد به کمک مواد مخصوصی میتوان ممبران تاج را تعمیر نمود اما در بسیاری از موارد این روش پاسخگو نیست.

۳ – تغییر پنل دستگاه و حذف تاچ در این حالت زیر پنل دستگاه تعدادی میکروسوئیچ قرار میگیرد و عملکرد ممبران به کمک ماتریس میکروسوئیچ ها صورت می گیرد این روش مستلزم زمان و هزینه بیشتری است اما مزایایی دارد:

 • اولین مزیت این روش عمر طولانی میکروسوئیچ ها است طوری که دستگاه های تعمیر شده به این روش ممکن است سال های طولانی کارکرده و به مشکل برنخورد.
 • عدم تغییر ظاهر پنل دستگاه در صورت پیاده سازی کار به صورت حرفه‌ای است به طوری که اگر مدار ساخته شده از کیفیت مناسبی برخوردار باشد ظاهر پنل تغییر چندانی نمی‌کند.
  در صورتی که تاچ دستگاه شما کار نمی کند کافیست با ما تماس گرفته تا همکاران ما در اسرع وقت و با مناسب ترین هزینه با حضور در منزل شما پنل دستگاه را به تعمیرگاه ارجاع داده و پس از اصلاح و ساخت مدار پنل شما را نصب کنند.

۴ comments

 1. سلام شما اهوازم نمایندگی دارید دستگاه من خرابه لطفا باهام تماس بگیرید ۰۹۳۰۵۱۴۴۲۶۸

  1. سلام
   دفتر ما واقع در تهران هست

 2. علی دادرسیان

  مایکروفر دلنگی مدل ۸۶۵.اف.که.صفحه دگمه هایش کار نمیکنه. یکی. نو برای تعویض لازم دارم
  ۰۹۲۰۳۲۱۳۸۳۵

  1. سلام
   همکاران فنی باهاتون تماس میگرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *